| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB623V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB623V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB623V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB623V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB623V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB623V is new and unused, you can buy ERA-8APB623V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB623V.
| VJ0805D390MXCAJ | 39pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D390MXCAJ.pdf | |
| LM3S1637-IBZ50-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S1637-IBZ50-A2T.pdf | |
| RP20-4805SA-HC | 20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV | RP20-4805SA-HC.pdf | |
| MP4-1E-1O-1Y-1Y-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP4-1E-1O-1Y-1Y-00.pdf | |
| XR16M564IL-0B-EVB | XR16M564 - Interface, UART Evaluation Board | XR16M564IL-0B-EVB.pdf | |
| 97-3106A16-11PZ | AB 2C 2#12 PIN PLUG | 97-3106A16-11PZ.pdf | |
| PT01A-12-10PW | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PT01A-12-10PW.pdf | |
| PC07A-22-55P | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PC07A-22-55P.pdf | |
| VG95328C16-26SZ | 26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | VG95328C16-26SZ.pdf | |
| G125-FS11605L0P | 16 Position Receptacle Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Gold | G125-FS11605L0P.pdf | |
| TNPW040252K3BETD | RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 | TNPW040252K3BETD.pdf | |
| SM6227FT191R | RES SMD 191 OHM 1% 3W 6227 | SM6227FT191R.pdf | |
| 9T04021A3741DAHF3 | RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/16W 0402 | 9T04021A3741DAHF3.pdf | |
| RG3216V-3900-C-T5 | RES SMD 390 OHM 0.25% 1/4W 1206 | RG3216V-3900-C-T5.pdf | |
| CMF55681R00FER6 | RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55681R00FER6.pdf |