| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6192V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6192V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6192V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6192V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6192V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6192V is new and unused, you can buy ERA-8APB6192V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6192V.
| LXZ50VB681M16X20LL | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ50VB681M16X20LL.pdf | |
| BFC238343392 | 3900pF Film Capacitor 500V 1400V (1.4kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | BFC238343392.pdf | |
| ECM10DTBI-S189 | CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD | ECM10DTBI-S189.pdf | |
| ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3 | 27MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8V 5.6mA Enable/Disable | ASTMLPA-18-27.000MHZ-EJ-E-T3.pdf | |
| 8N4Q001KG-1075CDI8 | Clock Oscillator IC 150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz 10-CLCC | 8N4Q001KG-1075CDI8.pdf | |
| TLE2024ACN | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-PDIP | TLE2024ACN.pdf | |
| CD74HC423NSR | Monostable Multivibrator 25ns 16-SO | CD74HC423NSR.pdf | |
| L78L20ACD-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 20V 100mA 8-SO | L78L20ACD-TR.pdf | |
| XPLAWT-02-0000-000BV20F5 | LED Lighting XLamp® XP-L White, Neutral 4250K 2.95V 1.05A 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPLAWT-02-0000-000BV20F5.pdf | |
| RPC0805JT160R | RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 0805 | RPC0805JT160R.pdf | |
| ABC70DTBZ-S664 | CONN EDGECARD 140POS .100" | ABC70DTBZ-S664.pdf | |
| GTC06AF28-21P-025 | GT 37C 37#16 PIN PLUG | GTC06AF28-21P-025.pdf | |
| 325041-04-0 | 4 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 325041-04-0.pdf | |
| 1699040000 | 42 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1699040000.pdf | |
| RG1005N-912-B-T1 | RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-912-B-T1.pdf |