| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB5230V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB5230V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB5230V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 523 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB5230V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB5230V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB5230V is new and unused, you can buy ERA-8APB5230V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB5230V.
| LMK212B7106MG-TD | 10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | LMK212B7106MG-TD.pdf | |
| A121J15C0GF5TAA | 120pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) | A121J15C0GF5TAA.pdf | |
| HGZ681MBPKX0KR | 680pF 8000V (8kV) Ceramic Capacitor Radial, Disc 0.630" Dia (16.00mm) | HGZ681MBPKX0KR.pdf | |
| 06035J1R2BBSTR | 1.2pF Thin Film Capacitor 50V 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06035J1R2BBSTR.pdf | |
| SIT8008BI-23-33E-80.000000E | OSC XO 3.3V 80MHZ OE | SIT8008BI-23-33E-80.000000E.pdf | |
| M24C16-RDS6TG | IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP | M24C16-RDS6TG.pdf | |
| XC6121E636MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121E636MR-G.pdf | |
| HLMP-EH23-TW0DD | Red 617nm LED Indication - Discrete 2V Radial | HLMP-EH23-TW0DD.pdf | |
| VE-B62-CW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-B62-CW-F2.pdf | |
| VE-BVY-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VE-BVY-MX-B1.pdf | |
| VMS-300-12 | AC/DC CONVERTER 12V 300W | VMS-300-12.pdf | |
| RT0603BRD0724K3L | RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRD0724K3L.pdf | |
| 147548-2 | 4 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin-Lead | 147548-2.pdf | |
| 98424-G52-06AA02 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold, GXT™ | 98424-G52-06AA02.pdf |