| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB4532V is new and unused, you can buy ERA-8APB4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB4532V.
| ECA-1JHG102B | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1JHG102B.pdf | |
| P4KA22AHE3/73 | TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL | P4KA22AHE3/73.pdf | |
| 10053656-101LF | CONN RCPT AIRMAX 54POS 2MM R/A | 10053656-101LF.pdf | |
| TTETKLJANF-10.000000 | 10MHz CMOS TCXO Oscillator Surface Mount 2.8 V ~ 3.3 V 6mA | TTETKLJANF-10.000000.pdf | |
| TC500ACOE713 | 1 Channel AFE 17 Bit 10mW 16-SOIC | TC500ACOE713.pdf | |
| Z86C6116PSCR4016 | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) ROM 40-DIP | Z86C6116PSCR4016.pdf | |
| 25LC640AX-E/ST | IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TSSOP | 25LC640AX-E/ST.pdf | |
| AP7343D-36FS4-7B | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 300mA X2-DFN1010-4 | AP7343D-36FS4-7B.pdf | |
| CXB1830-0000-000N0HV250E | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Xlamp® CXB1830 White, Cool Square | CXB1830-0000-000N0HV250E.pdf | |
| MTC3028S15 | DC/DC CONVERTER | MTC3028S15.pdf | |
| 85107A1098S50 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | 85107A1098S50.pdf | |
| T38215-23-0 | 23 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | T38215-23-0.pdf |