| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB4531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB4531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB4531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.53k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB4531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB4531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB4531V is new and unused, you can buy ERA-8APB4531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB4531V.
| D223M39Z5UH63L2R | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | D223M39Z5UH63L2R.pdf | |
| 63ST155MC44532 | 1.5µF Film Capacitor 63V Acrylic, Metallized 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 63ST155MC44532.pdf | |
| 047303.5MRT1 | FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC | 047303.5MRT1.pdf | |
| GCM12DRTI | CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD | GCM12DRTI.pdf | |
| IRFS4620TRLPBF | MOSFET N-CH 200V 24A D2PAK | IRFS4620TRLPBF.pdf | |
| 1331-274H | 270µH Shielded Inductor 61mA 12 Ohm Max 2-SMD | 1331-274H.pdf | |
| LTC2634CUD-HZ12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 16-QFN-EP (3x3) | LTC2634CUD-HZ12#TRPBF.pdf | |
| OPA454AIDDAR | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SO PowerPad | OPA454AIDDAR.pdf | |
| LP2951-33QDRGRQ1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.235 V ~ 30 V 100mA 8-SON (3x3) | LP2951-33QDRGRQ1.pdf | |
| LXV8-PW27-0014 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LUXEON H White, Warm Rectangle | LXV8-PW27-0014.pdf | |
| HR10A-13PA-20P(01) | 20 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Gold | HR10A-13PA-20P(01).pdf | |
| ERJ-S12F18R0U | RES SMD 18 OHM 1% 3/4W 1812 | ERJ-S12F18R0U.pdf | |
| 9T06031A30R0CAHFT | RES SMD 30 OHM 0.25% 1/10W 0603 | 9T06031A30R0CAHFT.pdf |