| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB432V is new and unused, you can buy ERA-8APB432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB432V.
| 9926251003 | CIR BRKR MAG-HYDR 3A 120VAC | 9926251003.pdf | |
| IUGN1-1-66-7.50 | CIR BRKR MAG-HYDR 7.5A TOGGLE | IUGN1-1-66-7.50.pdf | |
| FWH-175A | FUSE CARTRIDGE 175A 500VAC/VDC | FWH-175A.pdf | |
| BT151X-500C,127 | SCR 500V 12A Standard Recovery Through Hole TO-220-3 | BT151X-500C,127.pdf | |
| MHQ0402P4N9JT000 | 4.9nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 800 mOhm Max 01005 (0402 Metric) | MHQ0402P4N9JT000.pdf | |
| TS117S | Telecom IC Relay Switch 8-SMD | TS117S.pdf | |
| AMIS30512C5122RG | Bipolar Motor Driver Power MOSFET SPI 24-SOIC | AMIS30512C5122RG.pdf | |
| RP15-2415SAW/N-HC | CONV DC/DC 15W 9-36VIN 15VOUT | RP15-2415SAW/N-HC.pdf | |
| V24B36H150BL | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | V24B36H150BL.pdf | |
| MS3102A36-3P-RES | ER 6C 3#12 3#0 PIN RECP BOX | MS3102A36-3P-RES.pdf | |
| M80-4000000FG-03-32B-00-000 | 3 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 14 AWG | M80-4000000FG-03-32B-00-000.pdf | |
| 800-80-055-20-101101 | 28 Positions Header, Unshrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole, Right Angle Tin | 800-80-055-20-101101.pdf | |
| 1441400000 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.197" (5.00mm) Through Hole Gold | 1441400000.pdf | |
| RCP2512W1K60JEB | RES SMD 1.6K OHM 5% 22W 2512 | RCP2512W1K60JEB.pdf |