| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3922V is new and unused, you can buy ERA-8APB3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3922V.
| VJ0402D110MXAAP | 11pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D110MXAAP.pdf | |
| CY7C63513C-PVXCT | IC MCU 8K USB LS PERIPH 48SSOP | CY7C63513C-PVXCT.pdf | |
| R2A20114ASP#W0 | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 70kHz ~ 86kHz 20-SOP | R2A20114ASP#W0.pdf | |
| PTH04T231WAS | MODULE PIP 6A 2.2V/5.5V 10SMD | PTH04T231WAS.pdf | |
| VI-J1J-CX | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VI-J1J-CX.pdf | |
| ERJ-1GNF6193C | RES SMD 619K OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GNF6193C.pdf | |
| GCB91DHRT-S578 | CONN EDGECARD 182POS .050 EXTEND | GCB91DHRT-S578.pdf | |
| TV06DT-15-15PD | 15 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06DT-15-15PD.pdf | |
| 983-0S10-05SN-L | 5 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | 983-0S10-05SN-L.pdf | |
| DEE9P0L2A191K87-146 | DE E 9P 0L2 A191 K87 146 | DEE9P0L2A191K87-146.pdf | |
| T38518-21-0 | 21 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38518-21-0.pdf | |
| VM06155200J0G | 6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VM06155200J0G.pdf | |
| D01-9840401 | Pin Receptacle Connector 0.016" ~ 0.020" (0.41mm ~ 0.51mm) No Tail Solder | D01-9840401.pdf | |
| RG1005N-6190-D-T10 | RES SMD 619 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005N-6190-D-T10.pdf |