| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB333V is new and unused, you can buy ERA-8APB333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB333V.
| 500R07S2R2BV4T | 2.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07S2R2BV4T.pdf | |
| ECC22DCTI | CONN EDGECARD 44POS .100" | ECC22DCTI.pdf | |
| GBA14DTAT | CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD | GBA14DTAT.pdf | |
| AV-21.948717MAGV-T | 21.948717MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD | AV-21.948717MAGV-T.pdf | |
| 416F38433CST | 38.4MHz ±30ppm Crystal Series 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F38433CST.pdf | |
| IXTD5N100A | MOSFET N-CH 1000V 5A DIE | IXTD5N100A.pdf | |
| IXFL44N80 | MOSFET N-CH 800V 44A ISOPLUS264 | IXFL44N80.pdf | |
| 74408941068 | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 1.1A 190 mOhm Max 1919 (4848 Metric) | 74408941068.pdf | |
| 8N3SV75EC-0045CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0045CDI.pdf | |
| CY8C3245LTI-164 | 8051 PSOC® 3 CY8C32xx Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | CY8C3245LTI-164.pdf | |
| S-1131B22UC-N4HTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 300mA SOT-89-5 | S-1131B22UC-N4HTFG.pdf | |
| ABE30DHRN | CONN CARD EXTEND 60POS 1MM SLD | ABE30DHRN.pdf | |
| GTS030-36-5S | GT 4C 4#0 SKT RECP | GTS030-36-5S.pdf | |
| 9C04021A1001FLHF3 | RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402 | 9C04021A1001FLHF3.pdf | |
| 45J680E | RES 680 OHM 5W 5% AXIAL | 45J680E.pdf |