| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3322V is new and unused, you can buy ERA-8APB3322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3322V.
| B32654A2473K | 0.047µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm) | B32654A2473K.pdf | |
| T95D107M016ESSL | 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 80 mOhm 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm) | T95D107M016ESSL.pdf | |
| W23-X1007-10 | CIR BRKR THRM | W23-X1007-10.pdf | |
| RBM06DCWN | CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD | RBM06DCWN.pdf | |
| MLG0603P2N6BTD25 | 2.6nH Unshielded Multilayer Inductor 500mA 200 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603P2N6BTD25.pdf | |
| S1812R-274H | 270µH Shielded Inductor 135mA 11 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | S1812R-274H.pdf | |
| LT1679IS#PBF | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SO | LT1679IS#PBF.pdf | |
| CLU046-1812C1-303M2G2 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLU046 White, Warm Square | CLU046-1812C1-303M2G2.pdf | |
| XPGBWT-P1-0000-009F8 | LED Lighting XLamp® XP-G2 White, Warm 2850K 2.9V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPGBWT-P1-0000-009F8.pdf | |
| SMAX-676FG-ACTEL | Microsemi FPGAs - Socket Adapter | SMAX-676FG-ACTEL.pdf | |
| 2M803-002-06NF10-201SN | M803 6C 4#23 2#12 SKT PLU THRD | 2M803-002-06NF10-201SN.pdf | |
| DJT14F15-18AN | 18 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | DJT14F15-18AN.pdf | |
| FH29-80S-0.2SHW(05) | 80 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.008" (0.20mm) Surface Mount, Right Angle | FH29-80S-0.2SHW(05).pdf | |
| RNF14FTC21R0 | RES 21 OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTC21R0.pdf |