| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.32k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3321V is new and unused, you can buy ERA-8APB3321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3321V.
| SMB10J7.0-E3/52 | TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMB | SMB10J7.0-E3/52.pdf | |
| ACC06DCKN-S288 | CONN EDGECARD 12POS .100" | ACC06DCKN-S288.pdf | |
| XC7SET14GV,125 | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger 5-TSOP | XC7SET14GV,125.pdf | |
| 74AUP1G98GXZ | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-X2SON (1.0x0.8) | 74AUP1G98GXZ.pdf | |
| VI-B2M-CW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-B2M-CW-F4.pdf | |
| V375A5M400BS2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W | V375A5M400BS2.pdf | |
| CA3100E22-14SB02 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E22-14SB02.pdf | |
| D38999/20KJ46PN | 46 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20KJ46PN.pdf | |
| 1301450067 | Power Entry Connector Plug, Female Sockets NON-NEMA (4P4W) Free Hanging (In-Line) | 1301450067.pdf | |
| TNPW0603301KBEEA | RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW0603301KBEEA.pdf | |
| 767141511G | RES ARRAY 13 RES 510 OHM 14SOIC | 767141511G.pdf | |
| MBB02070C3608FCT00 | RES 3.6 OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C3608FCT00.pdf | |
| CMF5551R100FHEA | RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5551R100FHEA.pdf | |
| RN55E2003FRE6 | RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55E2003FRE6.pdf | |
| CMF55150K00BHEB | RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF55150K00BHEB.pdf |