| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB303V is new and unused, you can buy ERA-8APB303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB303V.
| EEM24DSEH-S13 | CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND | EEM24DSEH-S13.pdf | |
| SI8405DB-T1-E3 | MOSFET P-CH 12V 3.6A 2X2 4-MFP | SI8405DB-T1-E3.pdf | |
| ICS180M-52LFT | IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC | ICS180M-52LFT.pdf | |
| 5SGXEABN1F45C2LN | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXEABN1F45C2LN.pdf | |
| DS36277TMX/NOPB | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | DS36277TMX/NOPB.pdf | |
| BD4726G-TR | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-SSOP | BD4726G-TR.pdf | |
| P0205 | Stratix® V GX Stratix® V GX FPGA Evaluation Board | P0205.pdf | |
| KTR25JZPF68R0 | RES SMD 68 OHM 1% 1/3W 1210 | KTR25JZPF68R0.pdf | |
| 80-0068518-1S | Circular Connector | 80-0068518-1S.pdf | |
| TVP00RL-19-35B | TV 66C 66#22D SKT RECP | TVP00RL-19-35B.pdf | |
| 6PCV-04-1268 | 4 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 6PCV-04-1268.pdf | |
| RC2512FK-07475KL | RES SMD 475K OHM 1% 1W 2512 | RC2512FK-07475KL.pdf | |
| RNC60H7680FSRE6 | RES 768 OHM 1/4W 1% AXIAL | RNC60H7680FSRE6.pdf |