| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2322V is new and unused, you can buy ERA-8APB2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2322V.
| 12065A152JAT4A | 1500pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 12065A152JAT4A.pdf | |
| PMWD20XN,118 | MOSFET 2N-CH 20V 10.4A 8TSSOP | PMWD20XN,118.pdf | |
| 2450BP07B0100T | CERAMIC BPF EIA 0402 2.45GHZ | 2450BP07B0100T.pdf | |
| CDCV855IPWG4 | IC PLL CLOCK DRVR 2.5V 28TSSOP | CDCV855IPWG4.pdf | |
| EL5462ISZ-T7 | Current Feedback Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | EL5462ISZ-T7.pdf | |
| 74ALVT16821DL,518 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP | 74ALVT16821DL,518.pdf | |
| RV-0912S/P | CONV DC/DC 2W 09VIN 12VOUT | RV-0912S/P.pdf | |
| AC0201FR-0712K7L | RES SMD 12.7K OHM 1% 1/20W 0201 | AC0201FR-0712K7L.pdf | |
| 09185106911 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle | 09185106911.pdf | |
| 0445160013 | 36 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.165" (4.20mm) | 0445160013.pdf | |
| 1969603-4 | 4 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.165" (4.20mm) | 1969603-4.pdf | |
| 1639990000 | 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 1639990000.pdf | |
| CRCW04025K10JNEDHP | RES SMD 5.1K OHM 5% 1/5W 0402 | CRCW04025K10JNEDHP.pdf |