| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2212V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2212V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2212V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2212V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2212V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2212V is new and unused, you can buy ERA-8APB2212V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2212V.
| BK/S-8102-1 | FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT | BK/S-8102-1.pdf | |
| AMCV-0805-260-C800N-T | VARISTOR 34.5V 20A 0805 | AMCV-0805-260-C800N-T.pdf | |
| 7M-16.66667MAHE-T | 16.66667MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 7M-16.66667MAHE-T.pdf | |
| 100R-471F | 470nH Unshielded Inductor 225mA 310 mOhm Max Nonstandard, 2 Lead | 100R-471F.pdf | |
| HA1631S03CMEL-E | Comparator General Purpose Open Drain, Push-Pull SC-88A | HA1631S03CMEL-E.pdf | |
| DS2731E+T&R | Battery Power Management IC Lithium-Ion 28-TSSOP-EP | DS2731E+T&R.pdf | |
| BTS452R | IC PWR SWITCH 62V HISIDE TO252-5 | BTS452R.pdf | |
| XSUR36D | Red 617nm LED Indication - Discrete 1.9V Radial | XSUR36D.pdf | |
| JCD0548D15 | DC/DC CONVERTER +/-15V 5W | JCD0548D15.pdf | |
| VI-JVT-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-JVT-EY-F3.pdf | |
| 40-3553-18 | CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS | 40-3553-18.pdf | |
| PTN1206E8451BST1 | RES SMD 8.45K OHM 0.1% 0.4W 1206 | PTN1206E8451BST1.pdf |