| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2151V is new and unused, you can buy ERA-8APB2151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2151V.
| ELXY100ELL332ML20S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL332ML20S.pdf | |
| MKP383310140JFI2B0 | 10000pF Film Capacitor 500V 1400V (1.4kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm) | MKP383310140JFI2B0.pdf | |
| 209-2-7335-112 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 209-2-7335-112.pdf | |
| RSM11DRKI | CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD | RSM11DRKI.pdf | |
| P1812R-393K | 39µH Unshielded Inductor 280mA 1.848 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | P1812R-393K.pdf | |
| LCMXO3L-2100E-5MG121I | IC FPGA 100 I/O 121CSFBGA | LCMXO3L-2100E-5MG121I.pdf | |
| REC5-4812SRW/H4/A/SMD/CTRL-R | CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT | REC5-4812SRW/H4/A/SMD/CTRL-R.pdf | |
| VI-B5H-MU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W | VI-B5H-MU-F4.pdf | |
| DTM200PW190C | AC-DC MED ADPT 19V 10.53A 200W | DTM200PW190C.pdf | |
| RMCF1210FT562R | RES SMD 562 OHM 1% 1/2W 1210 | RMCF1210FT562R.pdf | |
| TV07RQK-17-60P | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07RQK-17-60P.pdf | |
| STXR40AB45-2020BI | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter M31x1 21, G | STXR40AB45-2020BI.pdf | |
| 614-87-084-10-001112 | CONN SOCKET PGA 84POS GOLD | 614-87-084-10-001112.pdf | |
| HS24008100J0G | 6 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | HS24008100J0G.pdf | |
| CPF0805B309KE1 | RES SMD 309K OHM 0.1% 1/10W 0805 | CPF0805B309KE1.pdf |