| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB134V is new and unused, you can buy ERA-8AEB134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB134V.
| M39003/01-8167 | 0.12µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-8167.pdf | |
| IEGH666-37001-2-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGH666-37001-2-V.pdf | |
| LTC2370HMS-16#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-MSOP | LTC2370HMS-16#PBF.pdf | |
| TLV2262QD | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2262QD.pdf | |
| MIC5365-3.3YD5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 150mA TSOT-23-5 | MIC5365-3.3YD5-TR.pdf | |
| V24C28M50BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | V24C28M50BL2.pdf | |
| DNR10US05 | AC/DC CONVERTER 5V 10W | DNR10US05.pdf | |
| CRCW121020R0FKEA | RES SMD 20 OHM 1% 1/2W 1210 | CRCW121020R0FKEA.pdf | |
| CA02COME28-15SXB | 35 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA02COME28-15SXB.pdf | |
| TVS07RF-21-35PA-LC | TV 79C 79#22D PIN J/N RECP | TVS07RF-21-35PA-LC.pdf | |
| 73080956726 | CORD GRIP NPB M16 9-13 MM | 73080956726.pdf | |
| NPPN352FFKP-RC | 70 Position Header Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | NPPN352FFKP-RC.pdf | |
| RL2010FK-070R75L | RES SMD 0.75 OHM 1% 3/4W 2010 | RL2010FK-070R75L.pdf | |
| CFR-50JB-52-1M1 | RES 1.1M OHM 1/2W 5% AXIAL | CFR-50JB-52-1M1.pdf |