| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB1332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10607 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB1332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB1332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB1332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB1332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB1332V is new and unused, you can buy ERA-8AEB1332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB1332V.
| C1206C125K8RACTU | 1.2µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C125K8RACTU.pdf | |
| 2225GC472KAT9A | 4700pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) | 2225GC472KAT9A.pdf | |
| NE68133-T1B-R35-A | RF Transistor NPN 10V 65mA 9GHz 200mW Surface Mount SOT-23 | NE68133-T1B-R35-A.pdf | |
| IDT71256SA12PZ8 | IC SRAM 256KBIT 12NS 28TSOP | IDT71256SA12PZ8.pdf | |
| MM2PN DC24 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable | MM2PN DC24.pdf | |
| RC0805DR-073K65L | RES SMD 3.65K OHM 0.5% 1/8W 0805 | RC0805DR-073K65L.pdf | |
| ERJ-B2AJ242V | RES SMD 2.4K OHM 3/4W 1206 WIDE | ERJ-B2AJ242V.pdf | |
| PES.2M.312.XLCT | 12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | PES.2M.312.XLCT.pdf | |
| MS27468T17B26JB-LC | 26 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | MS27468T17B26JB-LC.pdf | |
| DTS24F17-35PD-LC | 55 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | DTS24F17-35PD-LC.pdf | |
| E209113000J0G | 9 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | E209113000J0G.pdf | |
| 19002-0045 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 10-12 AWG Crimp Connector Fully Insulated | 19002-0045.pdf |