| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB1273V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB1273V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB1273V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB1273V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB1273V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB1273V is new and unused, you can buy ERA-8AEB1273V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB1273V.
| CDV30FF681JO3 | MICA | CDV30FF681JO3.pdf | |
| ECC06DKNN | CONN EDGECARD 12POS .100" | ECC06DKNN.pdf | |
| SIT8208AI-21-18E-33.333333X | OSC XO 1.8V 33.333333MHZ OE | SIT8208AI-21-18E-33.333333X.pdf | |
| XC3S500E-5PQ208C | IC FPGA 158 I/O 208QFP | XC3S500E-5PQ208C.pdf | |
| MX6AWT-A1-R250-000AF7 | LED Lighting XLamp® MX-6 White, Warm 3200K 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-A1-R250-000AF7.pdf | |
| MEJ1S2405SC | DC/DC CONVERTER 5V 200MA 1W | MEJ1S2405SC.pdf | |
| REC5-2405DRWZ/H2/A/M | CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT | REC5-2405DRWZ/H2/A/M.pdf | |
| VE-J4V-IX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W | VE-J4V-IX-B1.pdf | |
| RT1210CRE0782K5L | RES SMD 82.5KOHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRE0782K5L.pdf | |
| Y16251K00000B23W | RES SMD 1K OHM 0.1% 0.3W 1206 | Y16251K00000B23W.pdf | |
| RG2012P-2612-W-T1 | RES SMD 26.1KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-2612-W-T1.pdf | |
| CMF55309K00DHEA | RES 309K OHM 1/2W .5% AXIAL | CMF55309K00DHEA.pdf |