| Manufacturer Part Number: | ERA-6YEB681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6YEB681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6YEB681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors | |
| PCN Other | ERA3Y/3E, 6Y/6E NRND 5/Apr/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6Y | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not For New Designs | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6YEB681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6YEB681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6YEB681V is new and unused, you can buy ERA-6YEB681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6YEB681V.
| VJ1210Y332JBGAT4X | 3300pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm) | VJ1210Y332JBGAT4X.pdf | |
| ABLS2-13.560MHZ-B4Y-T | 13.56MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | ABLS2-13.560MHZ-B4Y-T.pdf | |
| MB90347ESPMC-GS-388E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ESPMC-GS-388E1.pdf | |
| C11807_ANNA-40-6-W | Lens with Integrated Mount Clear 36° ~ 45° Wide Cree XP-E, XP-G, XB-D, Nichia NCS19, NVS19, Osram SSL, LUXEON Rebel | C11807_ANNA-40-6-W.pdf | |
| VE-B21-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | VE-B21-IX-F4.pdf | |
| BDS2A100220RK | RES CHAS MNT 220 OHM 10% 100W | BDS2A100220RK.pdf | |
| CA3100E10SL-4PB09 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3100E10SL-4PB09.pdf | |
| TVS06RF-11-98SA | 6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-11-98SA.pdf | |
| MS3102R20-25P | 13 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102R20-25P.pdf | |
| BNC-EL | CONN GROUND LUG FOR BNC JACK | BNC-EL.pdf | |
| 2198234-2 | SFP+ ENHANCED 1X4, SAN HEATSINK, | 2198234-2.pdf | |
| RL73H2ER68FTD | RES SMD 0.68 OHM 1% 1/2W 1210 | RL73H2ER68FTD.pdf | |
| RCP2512B33R0JED | RES SMD 33 OHM 5% 22W 2512 | RCP2512B33R0JED.pdf |