| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARW623V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62K OHM 0.05% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARW623V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARW623V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARW623V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARW623V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARW623V is new and unused, you can buy ERA-6ARW623V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARW623V.
| 25YXJ220MTA6.3X11 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXJ220MTA6.3X11.pdf | |
| 08052A510FAT2A | 51pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08052A510FAT2A.pdf | |
| SR215A301FAA | 300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | SR215A301FAA.pdf | |
| 10120130-10J-80DLF | 6P 4C 4W VERT XCHD HDR | 10120130-10J-80DLF.pdf | |
| TC25N5A32K7680 | 32.768kHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 3mA Enable/Disable | TC25N5A32K7680.pdf | |
| ASTMHTD-120.000MHZ-ZK-E-T3 | 120MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTD-120.000MHZ-ZK-E-T3.pdf | |
| SIT9121AC-2B3-25E160.000000Y | OSC XO 2.5V 160MHZ | SIT9121AC-2B3-25E160.000000Y.pdf | |
| LP3906SQX-JXXI/NOPB | Digital Cores PMIC 24-WQFN (4x5) | LP3906SQX-JXXI/NOPB.pdf | |
| REC3-4805DRWZ/H4/C/SMD | CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT | REC3-4805DRWZ/H4/C/SMD.pdf | |
| 97-3106A22-2PZ | AB 3C 3#8 PIN PLUG | 97-3106A22-2PZ.pdf | |
| CA06R14S-7P | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA06R14S-7P.pdf | |
| LJT06RE-25-43PC-386 | LJT 43C 23#20 20#16 PIN PLUG | LJT06RE-25-43PC-386.pdf | |
| RT1210WRD0743R2L | RES SMD 43.2 OHM 0.05% 1/4W 1210 | RT1210WRD0743R2L.pdf |