| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARW392V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9K OHM 0.05% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARW392V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARW392V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARW392V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARW392V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARW392V is new and unused, you can buy ERA-6ARW392V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARW392V.
| ASTMHTD-32.000MHZ-XR-E-T | 32MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTD-32.000MHZ-XR-E-T.pdf | |
| SIT9122AC-2D-33S | 220MHz ~ 625MHz LVDS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 55mA Standby | SIT9122AC-2D-33S.pdf | |
| KSD1621UTF | TRANS NPN 25V 2A SOT-89 | KSD1621UTF.pdf | |
| TPS79925DDCT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 5-SOT | TPS79925DDCT.pdf | |
| VI-20N-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VI-20N-CX-F2.pdf | |
| BACC63EDA-05PN | SJS 5#22 REC INLINE WHT | BACC63EDA-05PN.pdf | |
| 97-3102A28-2P | AB 14C 2#12, 12#16 PIN RECP | 97-3102A28-2P.pdf | |
| CN1020A24G30P9-240 | 30 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CN1020A24G30P9-240.pdf | |
| TV07RW-21-121PA-P1 | 121 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07RW-21-121PA-P1.pdf | |
| AFD58-12-3PN-6117-LC | 3 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | AFD58-12-3PN-6117-LC.pdf | |
| SFW5S-2STME1LF | 5 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | SFW5S-2STME1LF.pdf | |
| 2029092-6 | 6P PLUG VAL-U-LOK V0 PM RED | 2029092-6.pdf | |
| 01R-LELSS-GA-TF(HF) | SSL Connector 1 Position Receptacle Board to Board Solder | 01R-LELSS-GA-TF(HF).pdf | |
| M55342E03B14B3RWS | RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342E03B14B3RWS.pdf |