| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB822V is new and unused, you can buy ERA-6ARB822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB822V.
| EBA44DCSI | CONN EDGECARD 88POS .125" | EBA44DCSI.pdf | |
| HBM36DSXN | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | HBM36DSXN.pdf | |
| Z8F0823SB005EC | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 5MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8F0823SB005EC.pdf | |
| UPD70F3809K8-4B4-AX | V850ES V850ES/Jx3-H Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 16KB (16K x 8) FLASH | UPD70F3809K8-4B4-AX.pdf | |
| MT35XU01GBBA3G12-0SIT | SERIAL NOR SLC 128MX8 TBGA DDP | MT35XU01GBBA3G12-0SIT.pdf | |
| TC4423MJA | IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8-CDIP | TC4423MJA.pdf | |
| L7806CV-DG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 6V 1.5A TO-220 | L7806CV-DG.pdf | |
| CLU046-1212C1-273H5G3 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLU046 White, Warm Square | CLU046-1212C1-273H5G3.pdf | |
| XPGBWT-01-0000-00FC5 | LED Lighting XLamp® XP-G2 White, Warm 3800K 2.9V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPGBWT-01-0000-00FC5.pdf | |
| PQM3-D12-S5-M-TR | CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT | PQM3-D12-S5-M-TR.pdf | |
| RT0402DRD07523RL | RES SMD 523 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RT0402DRD07523RL.pdf | |
| TVPS00RK-21-39JD-LC | TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP | TVPS00RK-21-39JD-LC.pdf | |
| XF2J-0624-11A-R100 | 6 Position FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.020" (0.50mm) Surface Mount | XF2J-0624-11A-R100.pdf | |
| LTR50UZPJ242 | RES SMD 2.4K OHM 1W 2010 WIDE | LTR50UZPJ242.pdf | |
| TNPW060327K0BETA | RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW060327K0BETA.pdf |