| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB432V is new and unused, you can buy ERA-6ARB432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB432V.
| SLP271M385H3P3 | 270µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.229 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP271M385H3P3.pdf | |
| V33ZA70P | VARISTOR 33V 2KA DISC 20MM | V33ZA70P.pdf | |
| 85757-2201LF | 2201LF METRAL RCT STR PF 4X6 | 85757-2201LF.pdf | |
| EBM24DRTF | CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD | EBM24DRTF.pdf | |
| NX1255GB-18.432000MHZ | 18.432MHz ±50ppm Crystal 12pF 50 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | NX1255GB-18.432000MHZ.pdf | |
| FTS125-COO-010.0M | IC GPS BASED TIMING MOD (OCXO) | FTS125-COO-010.0M.pdf | |
| 9FG430AGILF | IC FREQ GENERATOR 28TSSOP | 9FG430AGILF.pdf | |
| 8N4SV76LC-0027CDI8 | VCXO IC 400MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0027CDI8.pdf | |
| LFE2-20E-5F256I | IC FPGA 193 I/O 256FBGA | LFE2-20E-5F256I.pdf | |
| C374T-WQN-CT0W0131 | White, Cool LED Indication - Discrete 3.4V Radial | C374T-WQN-CT0W0131.pdf | |
| V150C5E100BF | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | V150C5E100BF.pdf | |
| VI-J5Z-IX-S | CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W | VI-J5Z-IX-S.pdf | |
| TV06RW-11-5PB | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RW-11-5PB.pdf | |
| PV75L14-18P | 18 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | PV75L14-18P.pdf | |
| AT1206DRD07412RL | RES SMD 412 OHM 0.5% 1/4W 1206 | AT1206DRD07412RL.pdf |