| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB333V is new and unused, you can buy ERA-6ARB333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB333V.
| 500R07S2R1BV4T | 2.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07S2R1BV4T.pdf | |
| GBC30DRTF-S13 | CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND | GBC30DRTF-S13.pdf | |
| HM66A-1030680NLF13 | 68µH Shielded Wirewound Inductor 1.04A 451.3 mOhm Max Nonstandard | HM66A-1030680NLF13.pdf | |
| 8N3DV85LC-0118CDI | VCXO IC 100MHz, 100MHz 6-CLCC | 8N3DV85LC-0118CDI.pdf | |
| MIC3232YMM | LED Driver IC 1 Output DC DC Controller Step-Up (Boost) PWM Dimming 10-MSOP | MIC3232YMM.pdf | |
| MIC33050-SYHL-TR | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 12-VFDFN Exposed Pad, 12-MLF® | MIC33050-SYHL-TR.pdf | |
| VE-B6F-MW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W | VE-B6F-MW-F1.pdf | |
| ACC61DRMH-S288 | CONN EDGECARD 122POS .100" | ACC61DRMH-S288.pdf | |
| 24-3571-11 | CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS GLD | 24-3571-11.pdf | |
| YS48015000J0G | 24 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | YS48015000J0G.pdf | |
| CRCW1206115KFKEAHP | RES SMD 115K OHM 1% 1/2W 1206 | CRCW1206115KFKEAHP.pdf | |
| RCP0505B360RGS3 | RES SMD 360 OHM 2% 5W 0505 | RCP0505B360RGS3.pdf |