| Manufacturer Part Number: | ERA-6ARB132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6ARB132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6ARB132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6ARB132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6ARB132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6ARB132V is new and unused, you can buy ERA-6ARB132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6ARB132V.
| MXPLAD30KP14CAE3 | TVS DIODE 14VWM 24VC PLAD | MXPLAD30KP14CAE3.pdf | |
| B72225T4381K101 | VARISTOR 620V 20KA DISC 25MM | B72225T4381K101.pdf | |
| 3EZ5.6D2E3/TR12 | Zener Diode 5.6V 3W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ5.6D2E3/TR12.pdf | |
| JANTX1N4996US | Zener Diode 390V 5W ±5% Through Hole E, Axial | JANTX1N4996US.pdf | |
| LGJ12575TS-330M3R2-H | 33µH Shielded Wirewound Inductor 3.4A 39.5 mOhm Nonstandard | LGJ12575TS-330M3R2-H.pdf | |
| DS1050Z-010+T&R | Programmable Timer IC 10kHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1050Z-010+T&R.pdf | |
| BXRA-30H2000-B-03 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) ES White, Warm Rectangle | BXRA-30H2000-B-03.pdf | |
| VE-2VV-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VE-2VV-CY-F4.pdf | |
| EMC22DRYI-S13 | CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND | EMC22DRYI-S13.pdf | |
| KPT02E12-10P W/030-3155-005 | Circular Connector | KPT02E12-10P W/030-3155-005.pdf | |
| 112533 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp | 112533.pdf | |
| 68003-209HLF | 9 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 68003-209HLF.pdf |