| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB823V is new and unused, you can buy ERA-6APB823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB823V.
| T95S474K035HZSL | 0.47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 1507 (3718 Metric) 9 Ohm 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm) | T95S474K035HZSL.pdf | |
| GCM10DTAI-S189 | CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD | GCM10DTAI-S189.pdf | |
| ELC11D220F | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 2.8A 40 mOhm Radial, Vertical Cylinder | ELC11D220F.pdf | |
| 97-3108A12S-3PZ-417 | AB 2C 2#16S PIN PLUG | 97-3108A12S-3PZ-417.pdf | |
| PT01SE-18-11S(SR) | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | PT01SE-18-11S(SR).pdf | |
| BACC63CT17-26PC | BACC 26C 26#20 PIN PLUG NI | BACC63CT17-26PC.pdf | |
| JBXFD2G07MCSDSR | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | JBXFD2G07MCSDSR.pdf | |
| SMH100-LPPE-S02-ST-BK | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SMH100-LPPE-S02-ST-BK.pdf | |
| 0365630007 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.250" (6.35mm) Through Hole Tin-Lead | 0365630007.pdf | |
| M55342H04B2E21RWS | RES SMD 2.21K OHM 1% 0.15W 1505 | M55342H04B2E21RWS.pdf | |
| SFR16S0005608JR500 | RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL | SFR16S0005608JR500.pdf |