| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB822V is new and unused, you can buy ERA-6APB822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB822V.
| 885012208018 | 10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012208018.pdf | |
| 7C-40.000MBA-T | 40MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 30mA Enable/Disable | 7C-40.000MBA-T.pdf | |
| GP10JEHE3/73 | Diode Standard 600V 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | GP10JEHE3/73.pdf | |
| 5800-221-TR-RC | 220µH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 581 mOhm Max Axial | 5800-221-TR-RC.pdf | |
| SRC4193IDBR | IC 192KHZ SAMPL RATE CONV 28SSOP | SRC4193IDBR.pdf | |
| ST10F272M-4T3 | ST10 ST10 Microcontroller IC 16-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-TQFP (20x20) | ST10F272M-4T3.pdf | |
| VI-B2T-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-B2T-MY-F3.pdf | |
| STEVAL-ISA001V1 | VIPer12A VIPER™ AC/DC, Primary Side 2, Isolated Outputs Evaluation Board | STEVAL-ISA001V1.pdf | |
| CR0603-J/-3R9ELF | RES SMD 3.9 OHM 5% 1/10W 0603 | CR0603-J/-3R9ELF.pdf | |
| 1-1102513-1 | CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 PG29 | 1-1102513-1.pdf | |
| 0026489065 | 6 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Tin | 0026489065.pdf | |
| RT0402CRD071K69L | RES SMD 1.69K OHM 1/16W 0402 | RT0402CRD071K69L.pdf | |
| M55342E04B121DRT5 | RES SMD 121 OHM 1% 0.15W 1505 | M55342E04B121DRT5.pdf | |
| RNF18BTC30K9 | RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL | RNF18BTC30K9.pdf |