| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB821V is new and unused, you can buy ERA-6APB821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB821V.
| UVZ2C101MHD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C101MHD.pdf | |
| 1KSMBJ20A | TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMD | 1KSMBJ20A.pdf | |
| ICS570GI-01 | IC MULTIPLIER/ZDB 8-MSOP | ICS570GI-01.pdf | |
| 8N4SV76FC-0037CDI | VCXO IC 500MHz 6-CLCC | 8N4SV76FC-0037CDI.pdf | |
| ADC088S022CIMT | 8 Bit Analog to Digital Converter 8 Input 1 SAR 16-TSSOP | ADC088S022CIMT.pdf | |
| VI-B3T-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W | VI-B3T-CY-F4.pdf | |
| EMC26DRTI-S13 | CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND | EMC26DRTI-S13.pdf | |
| FH26W-27S-0.3SHW(15) | 27 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle | FH26W-27S-0.3SHW(15).pdf | |
| HGLUM | Grounding Lug Connector 4-12 AWG | HGLUM.pdf | |
| SFH210-PPJC-D17-ID-BK-M208 | 34 Position Rectangular Header Connector IDC Gold 28 AWG | SFH210-PPJC-D17-ID-BK-M208.pdf | |
| SMH152-LPPE-D11-SP-BK | 22 Positions Header, Unshrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | SMH152-LPPE-D11-SP-BK.pdf | |
| 929838-01-16 | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin-Lead | 929838-01-16.pdf | |
| RT0603BRE07523KL | RES SMD 523K OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRE07523KL.pdf | |
| RG1005V-2150-W-T5 | RES SMD 215 OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005V-2150-W-T5.pdf |