| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9221 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB132V is new and unused, you can buy ERA-6APB132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB132V.
| SR125C473KAAAP2 | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm) | SR125C473KAAAP2.pdf | |
| MKP385339040JDA2B0 | 0.039µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | MKP385339040JDA2B0.pdf | |
| LEGBX66-36677-16-V | CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER | LEGBX66-36677-16-V.pdf | |
| LC4128C-75TN128C | IC CPLD 128MC 7.5NS 128TQFP | LC4128C-75TN128C.pdf | |
| 5SGSMD6N2F45I2N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGSMD6N2F45I2N.pdf | |
| PQ1R42 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.2V 150mA SOT-23L-6 | PQ1R42.pdf | |
| ABB40DYRN-S1355 | CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS | ABB40DYRN-S1355.pdf | |
| 961114-5900-AR-PR | 14 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 961114-5900-AR-PR.pdf | |
| 2177000-1 | 10POS,0.64 GENER. Y,REC HSG,ASSY | 2177000-1.pdf | |
| 1924760000 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.400" (10.16mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1924760000.pdf | |
| Y1624499R000Q0R | RES SMD 499 OHM 0.02% 1/5W 0805 | Y1624499R000Q0R.pdf | |
| CP00071R200JE663 | RES 1.2 OHM 7W 5% AXIAL | CP00071R200JE663.pdf |