| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB123V is new and unused, you can buy ERA-6APB123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB123V.
| TPSE477M010R0050 | 470µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 50 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TPSE477M010R0050.pdf | |
| EBC04MMWD | CONN EDGECARD 8POS .100" | EBC04MMWD.pdf | |
| DMN2022UNS-13 | MOSFET 8V 24V POWERDI3333-8 | DMN2022UNS-13.pdf | |
| CDMC8D28NP-1R8MC | 1.8µH Shielded Molded Inductor 9.3A 12.6 mOhm Max Nonstandard | CDMC8D28NP-1R8MC.pdf | |
| LBR2518T220M | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 175mA 440 mOhm 1007 (2518 Metric) | LBR2518T220M.pdf | |
| MB90F038SPQCR-GS-SP-ERE2 | IC MCU FLASH MICOM-0.35 100QFP | MB90F038SPQCR-GS-SP-ERE2.pdf | |
| VI-JW1-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W | VI-JW1-EY-B1.pdf | |
| VI-27M-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-27M-CY-F4.pdf | |
| VI-JV4-IZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W | VI-JV4-IZ-B1.pdf | |
| ACC31DRAH | CONN EDGECARD 62POS .100 R/A DIP | ACC31DRAH.pdf | |
| 10-214822-22P | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | 10-214822-22P.pdf | |
| CTV07RF-11-19SA | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTV07RF-11-19SA.pdf |