| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB104V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB104V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB104V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB104V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB104V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB104V is new and unused, you can buy ERA-6APB104V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB104V.
| GRM2165C1H510GZ01J | 51pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H510GZ01J.pdf | |
| R11-2-5.00A-B121CV-V | CIR BRKR MAG-HYDR 5A ROCKER | R11-2-5.00A-B121CV-V.pdf | |
| GCM30DRSH | CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD | GCM30DRSH.pdf | |
| 5022-684F | 680µH Unshielded Inductor 116mA 27.2 Ohm Max 2-SMD | 5022-684F.pdf | |
| 2100HT-390-V | 39µH Shielded Toroidal Inductor 5.9A 33 mOhm Max Radial | 2100HT-390-V.pdf | |
| R5F10379ANA#U0 | RL78 RL78/G12 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 12KB (12K x 8) FLASH 24-HWQFN (4x4) | R5F10379ANA#U0.pdf | |
| RMCF0603JG22R0 | RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 | RMCF0603JG22R0.pdf | |
| CA3102E36-14PWBF80 | 16 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA3102E36-14PWBF80.pdf | |
| 2M803-002-06M9-200PN | M803 6C 4#23 2#16 PIN PLU THRD | 2M803-002-06M9-200PN.pdf | |
| CA3106E36-5PB15 | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3106E36-5PB15.pdf | |
| 901-9867-RFX | SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | 901-9867-RFX.pdf | |
| 1149080000 | 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1149080000.pdf | |
| CRCW12107K15FKTA | RES SMD 7.15K OHM 1% 1/2W 1210 | CRCW12107K15FKTA.pdf | |
| CRCW020112R4FNED | RES SMD 12.4 OHM 1% 1/20W 0201 | CRCW020112R4FNED.pdf |