| Manufacturer Part Number: | ERA-6AED682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AED682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AED682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AED682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AED682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AED682V is new and unused, you can buy ERA-6AED682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AED682V.
| CC0603CRNPO9BN3R0 | 3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603CRNPO9BN3R0.pdf | |
| MKP1840333254M | 0.033µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | MKP1840333254M.pdf | |
| IULBXK1-33583-80 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER | IULBXK1-33583-80.pdf | |
| SIT8924AEB13-28E-27.00000E | OSC XO B DRIVE 2.8V 27MHZ OE | SIT8924AEB13-28E-27.00000E.pdf | |
| 5CGXFC7D6F31C7N | IC FPGA 480 I/O 896FBGA | 5CGXFC7D6F31C7N.pdf | |
| DSPIC33FJ64GP708-I/PT | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 64KB (64K x 8) FLASH 80-TQFP (12x12) | DSPIC33FJ64GP708-I/PT.pdf | |
| LM4849MH/NOPB | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 28-HTSSOP | LM4849MH/NOPB.pdf | |
| 70T633S12BCI8 | IC SRAM 9MBIT 12NS 256CABGA | 70T633S12BCI8.pdf | |
| ERA-2ARB1132X | RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 | ERA-2ARB1132X.pdf | |
| MS3106R28-2S | 14 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106R28-2S.pdf | |
| SP06A-20-27P | 27 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | SP06A-20-27P.pdf | |
| TVPS00RF-23-53B | TV 53C 53#20 SKT RECP | TVPS00RF-23-53B.pdf | |
| PTC13DAFN | 26 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PTC13DAFN.pdf | |
| PE2010FKE7W0R056L | RES SMD 0.056 OHM 1% 1W 2010 | PE2010FKE7W0R056L.pdf |