| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB9310V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB9310V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB9310V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB9310V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB9310V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB9310V is new and unused, you can buy ERA-6AEB9310V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB9310V.
| EEU-FC1H121L | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H121L.pdf | |
| MXP4KE200A | TVS DIODE 171VWM 274VC DO41 | MXP4KE200A.pdf | |
| 21033711420 | ADAPTER | 21033711420.pdf | |
| ECC04MMVD | CONN EDGECARD 8POS .100" | ECC04MMVD.pdf | |
| 511MAA-CAAG | 170MHz ~ 212.5MHz CMOS, Dual (In-Phase) XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 26mA Enable/Disable | 511MAA-CAAG.pdf | |
| IRF830 | MOSFET N-CH 500V 4.5A TO-220 | IRF830.pdf | |
| CTX32T-6R8-R | 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 180mA 1.8 Ohm Max 1210 (3225 Metric) | CTX32T-6R8-R.pdf | |
| VE-B1M-CV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W | VE-B1M-CV-F1.pdf | |
| ERJ-1GEF8200C | RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GEF8200C.pdf | |
| GTC030F20-14S | GT 5C 2#8 3#12 SKT RECP WALL | GTC030F20-14S.pdf | |
| GTC06A-22-18S | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | GTC06A-22-18S.pdf | |
| 0528072310 | 23 Position FPC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Through Hole, Right Angle | 0528072310.pdf | |
| AC07000004300JAC00 | RES 430 OHM 7W 5% AXIAL | AC07000004300JAC00.pdf |