| Manufacturer Part Number: | ERA-6AEB910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19459 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6AEB910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6AEB910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6AEB910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6AEB910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6AEB910V is new and unused, you can buy ERA-6AEB910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6AEB910V.
| UVZ1E223MRD | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E223MRD.pdf | |
| VJ0402D300KXXAC | 30pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D300KXXAC.pdf | |
| 3EZ3.9D/TR8 | Zener Diode 3.9V 3W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ3.9D/TR8.pdf | |
| NTMFS4C55NT3G | MOSFET N-CH 30V 78A SO8FL | NTMFS4C55NT3G.pdf | |
| JANTX2N6762 | MOSFET N-CH TO-204AA TO-3 | JANTX2N6762.pdf | |
| TC74VHCU04FTEL | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | TC74VHCU04FTEL.pdf | |
| SI8442AB-D-ISR | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 4 Channel 1Mbps 25kV/µs (Typ) CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | SI8442AB-D-ISR.pdf | |
| VE-B4B-IU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W | VE-B4B-IU-B1.pdf | |
| 97-3107A16S-5PY | AB 3C 3#16S PIN PLUG | 97-3107A16S-5PY.pdf | |
| AIBC2-20-23PC-023 | ACB 2C 2#8 PIN RECP | AIBC2-20-23PC-023.pdf | |
| CN0966B22S39P7Y140 | 39 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CN0966B22S39P7Y140.pdf | |
| 1-188275-0 | 10 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 1-188275-0.pdf | |
| M55342E06B29B4RWS | RES SMD 29.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 | M55342E06B29B4RWS.pdf |