| Manufacturer Part Number: | E81D201VND182MA63W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CAP ALUM 1800UF 200V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E81D201VND182MA63W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E81D201VND182MA63W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 200 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | 81D | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E81D201VND182MA63W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E81D201VND182MA63W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of E81D201VND182MA63W is new and unused, you can buy E81D201VND182MA63W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E81D201VND182MA63W.
| 5NS152KBGCI | 1500pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5F Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | 5NS152KBGCI.pdf | |
| BK/GLR-2 | FUSE CARTRIDGE 2A 300VAC NON STD | BK/GLR-2.pdf | |
| AD7512DIJP | 1 Circuit IC Switch 2:1 100 Ohm 20-PLCC (9x9) | AD7512DIJP.pdf | |
| MCZ33784EFR2 | IC SENSOR DBUS DSI 2.02 16-SOIC | MCZ33784EFR2.pdf | |
| IS31AP4913-QFLS2-TR | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 20-QFN (3x3) | IS31AP4913-QFLS2-TR.pdf | |
| CY74FCT2646CTQCTG4 | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SSOP/QSOP | CY74FCT2646CTQCTG4.pdf | |
| L4952D013TR | - Converter, Car Audio System Voltage Regulator IC 3 Output 20-SO | L4952D013TR.pdf | |
| VE-J1V-IZ | CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W | VE-J1V-IZ.pdf | |
| VI-J61-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W | VI-J61-IY-F1.pdf | |
| AC0805FR-07562KL | RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805 | AC0805FR-07562KL.pdf | |
| RG1005V-2320-B-T1 | RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005V-2320-B-T1.pdf | |
| PR01000104702JR500 | RES 47K OHM 1W 5% AXIAL | PR01000104702JR500.pdf | |
| RNF14FAD23K2-1K | RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FAD23K2-1K.pdf | |
| RN55D1370FRSL | RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D1370FRSL.pdf |