| Manufacturer Part Number: | E-L4981A |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | PMIC - PFC (Power Factor Correction) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | PFC IC Average Current 100kHz 20-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E-L4981A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E-L4981A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | PMIC - PFC (Power Factor Correction) | |
| Manufacturer | STMicroelectronics | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mode | Average Current | |
| Frequency - Switching | 100kHz | |
| Current - Startup | 100µA | |
| Voltage - Supply | 14.5 V ~ 19.5V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 20-DIP | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E-L4981A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E-L4981A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of STMicroelectronics all series components. The condition of E-L4981A is new and unused, you can buy E-L4981A STMicroelectronics with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E-L4981A.
| C961U392MUWDCAWL20 | 3900pF 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.512" Dia (13.00mm) | C961U392MUWDCAWL20.pdf | |
| 50-00025 | CONN JACK 2.1MM X 5.5MM | 50-00025.pdf | |
| EBC65DCSD | CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD | EBC65DCSD.pdf | |
| EBA40DRYH | CONN EDGECARD 80POS .125" | EBA40DRYH.pdf | |
| RCB15DHAT | CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP | RCB15DHAT.pdf | |
| ER1840-02JM | 220nH Unshielded Molded Inductor 2.7A 35 mOhm Max Axial | ER1840-02JM.pdf | |
| ADS1209SPWR | Sigma-Delta Modulator 16 bit 40k Serial | ADS1209SPWR.pdf | |
| HDSM-543W | Character LED Display Module White 7-Segment 2 Character Common Cathode 2.95V 5mA 0.669" H x 0.984" W x 0.148" D (17.00mm x 25.00mm x 3.75mm) 10-SMD | HDSM-543W.pdf | |
| VE-JWB-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-JWB-EY-F2.pdf | |
| 88256403 | INT TIMR-115VAC-50HZ 30M | 88256403.pdf | |
| CRCW120627K0FKEA | RES SMD 27K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW120627K0FKEA.pdf | |
| TV06DT-23-55BA | TV 55C 55#20 SKT PLUG | TV06DT-23-55BA.pdf | |
| CTV06RQF-21-75PA-LC | TV 4C 4#8(QUAD) PIN RECP | CTV06RQF-21-75PA-LC.pdf | |
| L17DAFRAA15PC309 | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable | L17DAFRAA15PC309.pdf |