| Manufacturer Part Number: | DST9HB32E271Q92A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 270pF 6A Radial - 3 Leads |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DST9HB32E271Q92A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DST9HB32E271Q92A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | EMIFIL®, DST9 | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Low Pass | |
| Filter Order | 3rd | |
| Technology | LC (T-Type) | |
| Number of Channels | 1 | |
| Center / Cutoff Frequency | - | |
| Attenuation Value | - | |
| Resistance - Channel (Ohms) | - | |
| Current | 6A | |
| Values | C = 270pF | |
| ESD Protection | No | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Applications | General Purpose | |
| Voltage - Rated | 250V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial - 3 Leads | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.157" W (9.50mm x 4.00mm) | |
| Height | 0.610" (15.50mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DST9HB32E271Q92A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DST9HB32E271Q92A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of DST9HB32E271Q92A is new and unused, you can buy DST9HB32E271Q92A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DST9HB32E271Q92A.
| 105-0803-001 | Tip Jack Connector Standard Tip Solder Eyelet(s) Black | 105-0803-001.pdf | |
| MCP47FEB02A1-E/ST | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 8-TSSOP | MCP47FEB02A1-E/ST.pdf | |
| ICE3RBR0665JGXUMA1 | Converter Offline Flyback Topology 65kHz PG-DSO-12 | ICE3RBR0665JGXUMA1.pdf | |
| L6712AD | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-SO | L6712AD.pdf | |
| VI-JWB-CY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VI-JWB-CY-F3.pdf | |
| VE-25L-EV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | VE-25L-EV-F4.pdf | |
| RL0805FR-070R012L | RES SMD 0.012 OHM 1% 1/8W 0805 | RL0805FR-070R012L.pdf | |
| MS3106R22-5S | 6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106R22-5S.pdf | |
| MS3106E28-20PY | 14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | MS3106E28-20PY.pdf | |
| TV07DT-15-15AE | TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP | TV07DT-15-15AE.pdf | |
| 961232-6300-AR-PR | 32 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 961232-6300-AR-PR.pdf | |
| NPTC061KFXD-RC | 6 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | NPTC061KFXD-RC.pdf | |
| TH14415100J0G | 14 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TH14415100J0G.pdf | |
| AF122-FR-07332KL | RES ARRAY 2 RES 332K OHM 0404 | AF122-FR-07332KL.pdf |