| Manufacturer Part Number: | DST9HB32E222Q92A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 2200pF 6A Radial - 3 Leads |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DST9HB32E222Q92A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DST9HB32E222Q92A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | EMIFIL®, DST9 | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Low Pass | |
| Filter Order | 3rd | |
| Technology | LC (T-Type) | |
| Number of Channels | 1 | |
| Center / Cutoff Frequency | - | |
| Attenuation Value | - | |
| Resistance - Channel (Ohms) | - | |
| Current | 6A | |
| Values | C = 2200pF | |
| ESD Protection | No | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Applications | General Purpose | |
| Voltage - Rated | 250V | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial - 3 Leads | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.157" W (9.50mm x 4.00mm) | |
| Height | 0.610" (15.50mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DST9HB32E222Q92A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DST9HB32E222Q92A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of DST9HB32E222Q92A is new and unused, you can buy DST9HB32E222Q92A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DST9HB32E222Q92A.
| UPW1C272MHD6TN | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C272MHD6TN.pdf | |
| M39003/01-8263H | 0.68µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-8263H.pdf | |
| MRT100KP78CAE3 | TVS DIODE 78VWM 153VC CASE5A | MRT100KP78CAE3.pdf | |
| CM309S18.8696MABJTR | 18.8696MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch | CM309S18.8696MABJTR.pdf | |
| CLS5D11NP-220NC | 22µH Shielded Inductor 530mA 450 mOhm Max Nonstandard | CLS5D11NP-220NC.pdf | |
| 8N3SV75EC-0010CDI | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0010CDI.pdf | |
| PIC16C72T-04E/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 28-SSOP | PIC16C72T-04E/SS.pdf | |
| 1626L335 | 10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE | 1626L335.pdf | |
| R-625.0D | CONV DC/DC 2A 9-32VIN 5V | R-625.0D.pdf | |
| SQ24T10050-PBA0 | DC/DC CONVERT 5V 10A | SQ24T10050-PBA0.pdf | |
| BACC63BP22H32S8 | 32 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BP22H32S8.pdf | |
| CTV07RF-9-9PB-P2 | 9 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTV07RF-9-9PB-P2.pdf | |
| 0395238905 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 0395238905.pdf | |
| FMP200JR-52-27K | RES 27K OHM 2W 5% AXIAL | FMP200JR-52-27K.pdf | |
| RN55C1450FB14 | RES 145 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55C1450FB14.pdf |