| Manufacturer Part Number: | DC630R-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 6.26A 25 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DC630R-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DC630R-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | DC630R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 6.26A | |
| Current - Saturation | 14.5A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 25 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 10kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.830" (21.08mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DC630R-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DC630R-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of DC630R-223K is new and unused, you can buy DC630R-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DC630R-223K.
| GBA24DRMD-S288 | CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND | GBA24DRMD-S288.pdf | |
| ASTMLPD-100.000MHZ-LJ-E-T | 100MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V 7.5mA Enable/Disable | ASTMLPD-100.000MHZ-LJ-E-T.pdf | |
| SML4742HE3/61 | Zener Diode 12V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SML4742HE3/61.pdf | |
| NVJD4401NT1G | MOSFET 2N-CH 20V 0.63A SC88 | NVJD4401NT1G.pdf | |
| SPD30N03S2L07T | MOSFET N-CH 30V 30A DPAK | SPD30N03S2L07T.pdf | |
| XC6124F725MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124F725MR-G.pdf | |
| VE-J4L-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VE-J4L-MY-S.pdf | |
| RG2012N-473-W-T1 | RES SMD 47K OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012N-473-W-T1.pdf | |
| CPF0805B1M0E1 | RES SMD 1M OHM 0.1% 1/10W 0805 | CPF0805B1M0E1.pdf | |
| 72-573613-27P | Circular Connector | 72-573613-27P.pdf | |
| TXR18AB90D2005AI | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 20 | TXR18AB90D2005AI.pdf | |
| RJHSEJ08AA2 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | RJHSEJ08AA2.pdf | |
| 801-83-018-10-001101 | 18 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-83-018-10-001101.pdf | |
| 4-280050-2 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 15-20 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 4-280050-2.pdf | |
| MBB02070C2263DC100 | RES 226K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070C2263DC100.pdf |