| Manufacturer Part Number: | DC630-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 6.26A 25 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | DC630-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-DC630-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | DC630 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 6.26A | |
| Current - Saturation | 14.5A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 25 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 10kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.830" (21.08mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | DC630-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
DC630-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of DC630-223K is new and unused, you can buy DC630-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for DC630-223K.
| LEGBX66-1-62-20.0-Z-M3-V | CIR BRKR MAG-HYDR 20A ROCKER | LEGBX66-1-62-20.0-Z-M3-V.pdf | |
| SMB8J30CA-M3/52 | TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO-214AA | SMB8J30CA-M3/52.pdf | |
| SIT1602AI-22-18E-26.000000E | Oscillator | SIT1602AI-22-18E-26.000000E.pdf | |
| UF4002-M3/73 | DIODE 1A 100V 50NS DO-204AL | UF4002-M3/73.pdf | |
| MUR140-T | DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 | MUR140-T.pdf | |
| APT50GN60BG | IGBT Trench Field Stop 600V 107A 366W Through Hole TO-247 [B] | APT50GN60BG.pdf | |
| MB90347DASPFV-GS-305E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347DASPFV-GS-305E1.pdf | |
| PIC16C63AT-04E/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 7KB (4K x 14) OTP 28-SOIC | PIC16C63AT-04E/SO.pdf | |
| FOD260LSDV | Logic Output Optoisolator 10Mbps Open Collector, Schottky Clamped 5000Vrms 1 Channel 25kV/µs CMTI 8-SMT | FOD260LSDV.pdf | |
| VI-24K-IU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W | VI-24K-IU-B1.pdf | |
| ERA-8ARB5231V | RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 | ERA-8ARB5231V.pdf | |
| PT05E-22-55S | 55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | PT05E-22-55S.pdf | |
| LJT06RT-19-28S-014 | LJT 28C 26#20 2#16 SKT PLUG | LJT06RT-19-28S-014.pdf | |
| TVS06RK-17-8HN | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TVS06RK-17-8HN.pdf | |
| PT0805FR-070R56L | RES SMD 0.56 OHM 1% 1/8W 0805 | PT0805FR-070R56L.pdf |