| Manufacturer Part Number: | CRGH0603F604K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 604K OHM 1% 1/5W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGH0603F604K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGH0603F604K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 6-1879507-4 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGH, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 604k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGH0603F604K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGH0603F604K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRGH0603F604K is new and unused, you can buy CRGH0603F604K TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGH0603F604K.
| GSM08DRKH-S13 | CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND | GSM08DRKH-S13.pdf | |
| CGRMT4002-HF | Diode Standard 100V 1A Surface Mount SOD-123H | CGRMT4002-HF.pdf | |
| 5SGXMA4K2F35I3N | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA4K2F35I3N.pdf | |
| MCP1710T-33I/LZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 200mA 8-VDFN (2x2) | MCP1710T-33I/LZ.pdf | |
| HDSM-543B | Character LED Display Module Blue 7-Segment 2 Character Common Cathode 3.3V 20mA 0.669" H x 0.984" W x 0.148" D (17.00mm x 25.00mm x 3.75mm) 10-SMD | HDSM-543B.pdf | |
| VE-BNT-IX-S | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W | VE-BNT-IX-S.pdf | |
| VI-JVV-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VI-JVV-MY-S.pdf | |
| XG2 | 5V (3.2 ~ 6 V) 200W AC DC Configurable Power Supply Module | XG2.pdf | |
| RT0402FRD07866RL | RES SMD 866 OHM 1% 1/16W 0402 | RT0402FRD07866RL.pdf | |
| SR1218JK-0720RL | RES SMD 20 OHM 1W 1812 WIDE | SR1218JK-0720RL.pdf | |
| RT2512BKE07115RL | RES SMD 115 OHM 0.1% 3/4W 2512 | RT2512BKE07115RL.pdf | |
| 752091561GTR7 | RES ARRAY 8 RES 560 OHM 9SRT | 752091561GTR7.pdf |