| Manufacturer Part Number: | CRG2010F27K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27K OHM 1% 1/2W 2010 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG2010F27K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG2010F27K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1623695-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2010 (5125 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2010 | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG2010F27K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG2010F27K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRG2010F27K is new and unused, you can buy CRG2010F27K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG2010F27K.
| RDE5C1H151J0S1H03A | 150pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H151J0S1H03A.pdf | |
| 8N4SV75LC-0161CDI8 | VCXO IC 212MHz 6-CLCC | 8N4SV75LC-0161CDI8.pdf | |
| LTC1589IG#PBF | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SSOP | LTC1589IG#PBF.pdf | |
| MAX14782EASA+ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | MAX14782EASA+.pdf | |
| BD15KA5FP-E2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 500mA TO-252-3 | BD15KA5FP-E2.pdf | |
| NCV612SQ15T2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 100mA SC-70 | NCV612SQ15T2G.pdf | |
| CENB1060A1251N01 | 12V 60W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1060A1251N01.pdf | |
| ACM12DRSI-S288 | CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 | ACM12DRSI-S288.pdf | |
| CA3102E12S-3P | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3102E12S-3P.pdf | |
| CA3102E14S-2PF80F0 | 4 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | CA3102E14S-2PF80F0.pdf | |
| 0768660001 | CONN HD CAGE & RCPT R/A 1X1 GOLD | 0768660001.pdf | |
| HTSW-114-14-T-D | 28 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | HTSW-114-14-T-D.pdf | |
| PHP00603E3121BBT1 | RES SMD 3.12K OHM 0.1% 3/8W 0603 | PHP00603E3121BBT1.pdf | |
| M55342H04B46E4RWS | RES SMD 46.4K OHM 1% 0.15W 1505 | M55342H04B46E4RWS.pdf | |
| 9C12063A2R37FGHFT | RES SMD 2.37 OHM 1% 1/4W 1206 | 9C12063A2R37FGHFT.pdf |