| Manufacturer Part Number: | CRG0603F82K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0603F82K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0603F82K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1623002-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0603F82K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0603F82K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0603F82K/10 is new and unused, you can buy CRG0603F82K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0603F82K/10.
| 250VXR470MEFCSN22X50 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 250VXR470MEFCSN22X50.pdf | |
| MKP385418025JC02Z0 | 0.18µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | MKP385418025JC02Z0.pdf | |
| ECS-250-18-5PX-JEM-TR | 25MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | ECS-250-18-5PX-JEM-TR.pdf | |
| 530EC125M000DG | 125MHz LVPECL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 121mA Enable/Disable | 530EC125M000DG.pdf | |
| ICS954127BFLF | IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP | ICS954127BFLF.pdf | |
| SN74LVC574AGQNR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20VFBGA | SN74LVC574AGQNR.pdf | |
| MIC2954-03YZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 250mA TO-92-3 | MIC2954-03YZ.pdf | |
| VI-J32-EX | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VI-J32-EX.pdf | |
| VI-B5Z-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VI-B5Z-IY-F4.pdf | |
| CTV07RW-9-35AC | CTV 6C 6#22D PIN J/N RECP | CTV07RW-9-35AC.pdf | |
| RT2010DKE077K15L | RES SMD 7.15K OHM 0.5% 1/2W 2010 | RT2010DKE077K15L.pdf | |
| RN60C88R7FRE6 | RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C88R7FRE6.pdf |