| Manufacturer Part Number: | CP1AH-12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Power Relays, Over 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CP POWER RELAY 1 FORM A 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CP1AH-12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CP1AH-12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | General Appl Guidelines How to Read Date Codes | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Relays | |
| Family | Power Relays, Over 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CP1AH-12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CP1AH-12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of CP1AH-12V is new and unused, you can buy CP1AH-12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CP1AH-12V.
| GQM1555C2D7R8CB01D | 7.8pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GQM1555C2D7R8CB01D.pdf | |
| BFC237864304 | 0.3µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm) | BFC237864304.pdf | |
| 03560005Z | FUSE BLOCK CART 250V 15A CHASSIS | 03560005Z.pdf | |
| 74LVT534DB,112 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | 74LVT534DB,112.pdf | |
| AZ432BNTR-G1 | Shunt Voltage Reference IC 18V ±1% 100mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | AZ432BNTR-G1.pdf | |
| VI-234-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VI-234-EY-F4.pdf | |
| MCR18EZPF5112 | RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 | MCR18EZPF5112.pdf | |
| AMC65DTBI | CONN EDGECARD 130POS .100" | AMC65DTBI.pdf | |
| GTC06R36-77P-025 | GT 7C 7#4 PIN PLUG | GTC06R36-77P-025.pdf | |
| 5226993-1 | BNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Bulkhead; Through Hole Solder | 5226993-1.pdf | |
| 581 06 30 009 | 32 (30 + 2 Coax) Positions Header, Shrouded Connector Panel Mount, Through Hole, Right Angle Gold | 581 06 30 009.pdf | |
| 1958780000 | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 1958780000.pdf | |
| RG1005V-2370-W-T5 | RES SMD 237 OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005V-2370-W-T5.pdf | |
| 744C083271JP | RES ARRAY 4 RES 270 OHM 2012 | 744C083271JP.pdf |