| Manufacturer Part Number: | CMXT2907A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 14900 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT26 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMXT2907A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMXT2907A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | PNP Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-23-6 | |
| Supplier Device Package | SOT-26 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMXT2907A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMXT2907A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMXT2907A TR is new and unused, you can buy CMXT2907A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMXT2907A TR.
| CL31B225KAHNNNE | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B225KAHNNNE.pdf | |
| C0805C225K3RAC7800 | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C225K3RAC7800.pdf | |
| 1812GC152MAT1A\SB | 1500pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812GC152MAT1A\SB.pdf | |
| HMC13DRTI-S93 | CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD | HMC13DRTI-S93.pdf | |
| PN18-8F-M | Red 8 Stud Spade Terminal Connector Crimp 18-22 AWG | PN18-8F-M.pdf | |
| ICL3244IA-T | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | ICL3244IA-T.pdf | |
| AP2318DN-ADJTRG1 | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adj to 0.8V 600mA 8-DFN (3x3) | AP2318DN-ADJTRG1.pdf | |
| VI-J6L-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VI-J6L-EY-F1.pdf | |
| VI-J6Y-EW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VI-J6Y-EW-F3.pdf | |
| VE-232-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-232-CW-F1.pdf | |
| AMM31DTAI-S189 | CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD | AMM31DTAI-S189.pdf | |
| CA3106E32-17PXB | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106E32-17PXB.pdf | |
| 1758034 | 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1758034.pdf | |
| MOX-2-121006JE | RES 100M OHM 5W 5% AXIAL | MOX-2-121006JE.pdf |