| Manufacturer Part Number: | CMXT2222A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2NPN 40V 0.6A SOT26 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMXT2222A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMXT2222A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | * | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-23-6 | |
| Supplier Device Package | SOT-26 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMXT2222A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMXT2222A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMXT2222A TR is new and unused, you can buy CMXT2222A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMXT2222A TR.
| 12062A331KAT2A | 330pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 12062A331KAT2A.pdf | |
| HM2P08PME124GFLF | 175 (125 + 50 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P08PME124GFLF.pdf | |
| IDT71V424S15PH | IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP | IDT71V424S15PH.pdf | |
| 71V2556SA133BGG | IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA | 71V2556SA133BGG.pdf | |
| PV37P103A01B00 | 10k Ohm 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12 Turn Side Adjustment | PV37P103A01B00.pdf | |
| VI-J6R-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W | VI-J6R-CY-F2.pdf | |
| AMM28DRES-S92 | CONN EDGECARD 56POS .156" | AMM28DRES-S92.pdf | |
| TVP00DZ-19-88PC-P25 | 88 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TVP00DZ-19-88PC-P25.pdf | |
| CTVP00RW-19-32P-LC | CTV 32C 32#20 PIN RECP | CTVP00RW-19-32P-LC.pdf | |
| D38999/20FJ46PCL | 46 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | D38999/20FJ46PCL.pdf | |
| D09P24A4PL00LF | 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder | D09P24A4PL00LF.pdf | |
| 54201-S0806ALF | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold or Gold, GXT™ | 54201-S0806ALF.pdf | |
| 1500310000 | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1500310000.pdf | |
| RT0805DRC07604KL | RES SMD 604K OHM 0.5% 1/8W 0805 | RT0805DRC07604KL.pdf | |
| NKN3WSJT-73-0R39 | RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL | NKN3WSJT-73-0R39.pdf |