| Manufacturer Part Number: | CMUT2907A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMUT2907A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMUT2907A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-523 | |
| Supplier Device Package | SOT-523 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMUT2907A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMUT2907A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMUT2907A TR is new and unused, you can buy CMUT2907A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMUT2907A TR.
| KZE16VB272M16X20LL | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE16VB272M16X20LL.pdf | |
| GRM188C80J226ME15D | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188C80J226ME15D.pdf | |
| P3104UCMCRP | SIDAC MC 4CH 275/550V 400A MS013 | P3104UCMCRP.pdf | |
| 7C-24.704MBE-T | 24.704MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 30mA Enable/Disable | 7C-24.704MBE-T.pdf | |
| BCR22PNE6327BTSA1 | TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 | BCR22PNE6327BTSA1.pdf | |
| HF1008-102H | 1µH Unshielded Inductor 325mA 1.4 Ohm Max Nonstandard | HF1008-102H.pdf | |
| MIC5247-2.2BM5-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 150mA SOT-23-5 | MIC5247-2.2BM5-TR.pdf | |
| NHD-0216SZ-FL-GBW | Character LCD Display Module Transflective 5 x 8 Dots STN - Super-Twisted Nematic LED - Yellow/Green Parallel 122.00mm x 44.00mm x 13.50mm | NHD-0216SZ-FL-GBW.pdf | |
| PSAC12A-050 | 5V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | PSAC12A-050.pdf | |
| GTC030R20-29SZ | GT 17C 17#16 SKT RECP BOX RM | GTC030R20-29SZ.pdf | |
| CTVP00RF-21-121S-S2 | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTVP00RF-21-121S-S2.pdf | |
| RJE0166201 | Jack Modular Connector 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJE0166201.pdf | |
| PSP500JB-18R | RES 18 OHM 5W 5% AXIAL | PSP500JB-18R.pdf | |
| RN55E1531BR36 | RES 1.53K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E1531BR36.pdf |