| Manufacturer Part Number: | CMUT2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMUT2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMUT2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-523 | |
| Supplier Device Package | SOT-523 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMUT2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMUT2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMUT2907A BK is new and unused, you can buy CMUT2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMUT2907A BK.
| E74D7R5LPN153UA54N | CAP ALUM 15000UF 7.5V SCREW | E74D7R5LPN153UA54N.pdf | |
| IHSM5832PJ271L | 270µH Unshielded Inductor 640mA 1.27 Ohm Max Nonstandard | IHSM5832PJ271L.pdf | |
| S29GL128P11FFIS43 | IC FLASH MEM 128MBIT PAGE 64BGA | S29GL128P11FFIS43.pdf | |
| MIC3203-1YM | LED Driver IC 1 Output DC DC Controller Step-Down (Buck) PWM Dimming 8-SOIC | MIC3203-1YM.pdf | |
| CNY17F-2X019T | Optoisolator Transistor Output 5000Vrms 1 Channel 6-SMD | CNY17F-2X019T.pdf | |
| GN3050-3EB5AD9E3 | IC ROSA 11.3GBPS 10KM LC FLEX | GN3050-3EB5AD9E3.pdf | |
| SFW7S-2STME1LF | 7 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | SFW7S-2STME1LF.pdf | |
| RJP5-10-0002 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded Cat5e | RJP5-10-0002.pdf | |
| 802-10-006-10-002101 | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 802-10-006-10-002101.pdf | |
| 98424-F52-44LF | 44 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 98424-F52-44LF.pdf | |
| 0386106415 | 15 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws | 0386106415.pdf | |
| 1528210000 | 20 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1528210000.pdf | |
| MNG14-10RX-BOTTLE | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 14-16 AWG Crimp | MNG14-10RX-BOTTLE.pdf |