| Manufacturer Part Number: | CMSZDA12V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA12V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA12V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 25 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA12V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA12V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA12V TR is new and unused, you can buy CMSZDA12V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA12V TR.
| UVY2V680MHD | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V680MHD.pdf | |
| ECO-S2GA151DA | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 884 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GA151DA.pdf | |
| C0603C560G5GACTU | 56pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C560G5GACTU.pdf | |
| CWR26MC106JCHC | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2915 (7338 Metric) 500 mOhm 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) | CWR26MC106JCHC.pdf | |
| BK/DRA-2 | ADAPTER DIN RAIL GRAY | BK/DRA-2.pdf | |
| Z4KE170HE3/54 | Zener Diode 170V 1.5W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | Z4KE170HE3/54.pdf | |
| MAX5585EUP+T | 8 Bit Digital to Analog Converter 4 20-TSSOP | MAX5585EUP+T.pdf | |
| PIC24F16KA302T-I/SS | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (5.5K x 24) FLASH 28-SSOP | PIC24F16KA302T-I/SS.pdf | |
| CXA3590-0000-000N0HBD0E3 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA3590 White, Cool Square | CXA3590-0000-000N0HBD0E3.pdf | |
| VI-J4M-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-J4M-IW-F3.pdf | |
| FRCIRG06AF36A-22PF80T108VO | FRCIR 22C 22#12 PIN PLUG | FRCIRG06AF36A-22PF80T108VO.pdf | |
| 801-93-024-10-001000 | 24 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-93-024-10-001000.pdf | |
| 65059-203 | 7 Position Receptacle Connector 0.150" (3.81mm) Through Hole, Right Angle Gold | 65059-203.pdf | |
| ER74R10JT | RES 0.10 OHM 3W 5% AXIAL | ER74R10JT.pdf |