| Manufacturer Part Number: | CMST2222A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 40V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2222A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2222A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2222A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2222A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2222A TR is new and unused, you can buy CMST2222A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2222A TR.
| CL10C9R1DB8NNNC | 9.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C9R1DB8NNNC.pdf | |
| C1210C104M1UACTU | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor Z5U 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104M1UACTU.pdf | |
| GRM1886R1H9R9DZ01D | 9.9pF 50V Ceramic Capacitor R2H 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1886R1H9R9DZ01D.pdf | |
| 170103K250AA | 10000pF Film Capacitor 200V 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) | 170103K250AA.pdf | |
| 0383313808 | CONN RCPT 8POS IN-LINE SLDR | 0383313808.pdf | |
| SIT9002AI-18H18DB | 1MHz ~ 220MHz LVPECL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-18H18DB.pdf | |
| 8N3SV76FC-0124CDI8 | VCXO IC 75MHz 6-CLCC | 8N3SV76FC-0124CDI8.pdf | |
| PIC32MX430F064H-V/RG | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | PIC32MX430F064H-V/RG.pdf | |
| VE-252-EW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-252-EW-F4.pdf | |
| RNCP0603FTD249R | RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0603 | RNCP0603FTD249R.pdf | |
| TV06QDT-25-7S | 99 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06QDT-25-7S.pdf | |
| 68655-236 | 36 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 68655-236.pdf | |
| OSTYE022150 | 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | OSTYE022150.pdf | |
| SM2615FTR698 | RES SMD 0.698 OHM 1% 1W 2615 | SM2615FTR698.pdf |