| Manufacturer Part Number: | CMOZ30V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMOZ30V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMOZ30V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 300mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 21V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | SOD-523 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMOZ30V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMOZ30V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMOZ30V TR is new and unused, you can buy CMOZ30V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMOZ30V TR.
| 228KXM050M | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 105.5 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 228KXM050M.pdf | |
| GBM11DSUH | CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD | GBM11DSUH.pdf | |
| ASTMUPCFL-33-4.000MHZ-EY-E-T | 4MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 36mA Enable/Disable | ASTMUPCFL-33-4.000MHZ-EY-E-T.pdf | |
| A54SX32-1TQG144 | IC FPGA 113 I/O 144TQFP | A54SX32-1TQG144.pdf | |
| VE-B5K-IW | CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W | VE-B5K-IW.pdf | |
| CR0603-FX-8873ELF | RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0603 | CR0603-FX-8873ELF.pdf | |
| ABC36DTKI-S288 | CONN EDGECARD 72POS .100" | ABC36DTKI-S288.pdf | |
| CA3108E20-27PBF80A176A232 | 14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CA3108E20-27PBF80A176A232.pdf | |
| D38999/26MC4SN | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26MC4SN.pdf | |
| 09120123104 | Female Insert without Contacts Gray 12+0+Ground Position Crimp | 09120123104.pdf | |
| 3230-26-0103-00 | 26 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold | 3230-26-0103-00.pdf | |
| 09195106924 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole | 09195106924.pdf | |
| AT1206DRE073K48L | RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/4W 1206 | AT1206DRE073K48L.pdf |